Зоран Заев

Заев – Борисов: Договорот гарантира долгорочни пријателски односи

Договорот за пријателство, добрососедство и соработка, кој вчера беше ратификуван во македонското Собрание, гарантира долгорочни пријателски односи меѓу Бугарија и Македонија, заеднички оцениле…

пред: 19 часа Оригинален напис: Meta.mk

Заев и Мицкоски им честитаа на ракометарите за победата над Словенија

Преку своите профили, премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчеравечер им ја честитаа победата на македонските ракометни репрезентативци кои со…

пред: 3 дена Оригинален напис: Meta.mk

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски и Мијалков не се поврзани со приватизација на фабрики во Србија

Ниту претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ниту Сашо Мијалков, немаат никаква поврзаност со приватизацијата на фабрики во Србија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто…

пред: 45 дена Оригинален напис: Meta.mk

ВМРО-ДПМНЕ: Судството под политички притисок ослободи лица обвинети за тероризам

Судството под политички притисок вчера ослободи лица обвинети за тероризам, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на ослободувањето на обвинетите во случајот „Монструм“

пред: 46 дена Оригинален напис: Meta.mk

Заев – Хемшкерк: Светска банка е подготвена да ги поддржи реформите во Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска имал средба со извршниот директор од бордот на директори на Светска Банка, Франк Хемшкерк, на која ги претставил приоритетите…

пред: 47 дена Оригинален напис: Meta.mk