Законот за јазиците

Тимоние: Препораката за ЕУ виси поради начинот на донесување на законот за јазиците

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека може да се проблематизира безусловната препорака за почеток на преговорите за членство во ЕУ, поради…

пред: 9 дена Оригинален напис: Meta.mk

Во Собрание денеска законот за јазиците и интерпелациите за Тевдовски, Алаѓозовски и за Дураку

На својата 15. седница, Собранието на Република Македонија денеска ќе има полни раце работа, со неколку важни точки. Предвидено е најпрвин да се…

пред: 192 дена Оригинален напис: Meta.mk