загинати

Во поплави во Виетнам загинаа 37 лица

Поплавите што беа предизвикани од тропска бура во Виетнам усмртија 37 лица, соопштија денеска од агенцијата за превенција на катастрофи. Четириесет лица се…

пред: 6 дена Оригинален напис: Meta.mk

Најмалку 10 загинати во пожарите во Калифорнија

Најмалку десет лица загинале во пожарите што од вчера беснеат во американската сојузна држава Калифорнија, соопштиле утрово локалните власти, јавуваат светските агенции. Повеќе…

пред: 8 дена Оригинален напис: Meta.mk