загинат

Во сообраќајка на патот Радовиш-Струмица загина 19 годишно момче

Деветнаесет годишно момче од Радовиш утрово загина во сообраќајка помеѓу два автомобили марка „голф“ и „мерцедес“ која се случила на магистралниот пат Радовиш-Струмица…

пред: 121 дена Оригинален напис: Meta.mk

Во пожар во Шевенинген, загина еден затвореник

Еден затвореник загина во пожарот кој изби во притворска единица во Шевенинген, соопшти холандското министерство за правда. Како што јавуваат холандските медиуми, пожарот…

пред: 277 дена Оригинален напис: Meta.mk