Заев

Заев се сретна со делегација на „Клубот на генерали“: Добредојдена е секоја помош во аспирациите за членство во НАТО

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, прими делегација на здружението „Клуб на генерали“ во кое членуваат активни и поранешни генерали. Членовите…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Премиерот Заев упати писмо со сочувство до семејството на Абдулаќим Адеми

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по веста за ненадејната смрт на поранешниот потпретседател на Владата на Република Македонија, Абдулаќим Адеми,…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Средба на Заев со заменик на главниот директор на ММФ: Реформските процеси водат кон ефикасна борба против корупција

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев придружуван од министерот за финансии, Драган Тевдовски и гувернерот на Народната банка, Димитар Богов, денеска…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВИДЕО: Заев ги информираше академиците во МАНУ за процесот за решавање на проблемот за името

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска ја посети Македонската академија на науките и уметностите. Премиерот Заев на средбата во МАНУ…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Заев: Достоинството и идентитетот се многу важни во преговорите со Грција

Достоинството и идентитетот се многу важни во преговорите со Грција, истакна меѓу другото премиерот Зоран Заев, одговорајќи на новинарски прашања при денешната посета…

пред: 4 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Средба Заев-Ердоган: Поддршка за засилена економска соработка и за решавање на спорот со Грција

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот без ресор, Аднан Ќахил попладнево се сретна со претседателот на Република Турција,…

пред: 6 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Средба на Заев со претседателот на турското Собрание: Турција ги поддржува интеграциите на Македонија во НАТО

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот без ресор, Аднан Ќахил, пратениците во Собранието на Република Македонија, Енес Ибраими…

пред: 6 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Заев: Го осудуваме обидот за државен удар во Турција и ги поддржуваме демократски избраните институции

Премиерите на Република Македонија и Република Турција, Зоран Заев и Бинали Јилдирим одржаа заедничка прес конференција на којашто ги потврдија јавно заложбите за…

пред: 6 дена Оригинален напис: Македонија – А1он