Забава

СКАНДАЛ: Спасовски го одзеде овластувањето со кое МВР е штаб на ВМРО! Целосен хаос!!!

Целосен хаос владее во сите месни комитети и штабови на ВМРО-ДПМНЕ откако новиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ги одзеде пренесените овластувања…

пред: 828 дена Оригинален напис: Koza Nostra

Новинарите на „Вечер“ смртно уплашени дека „Дневник“ ќе им ја украде уредувачката политика

Новинарите во провладините редакции продолжуваат да се соочуваат со смртни закани. Откако неименувани смртно им се заканувале на новинарите на порталот Курир, денеска…

пред: 829 дена Оригинален напис: Koza Nostra

Будењето на Силата

Ова ми е 900-тиот пост на Crapwerk, 120-тиот оваа година. Мал јубилеј што доаѓа две недели пред деветтиот роденден кој ќе биде соодветно…

пред: 832 дена Оригинален напис: Crapwerk

182КА

Ти го чекаш да ти пише, тој невеста од Албанија си купил.— Анонимнa ♥ (@edno_devojce) October 26, 2015Ко најголем успех на ВМРО јас…

пред: 832 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Ѕреctrе (2015)

Крајот на Skyfall го најави сето она што го очекував од Spectre. Се чинеше дека најпосле тој модернизиран Casino Royale облик полека се…

пред: 834 дена Оригинален напис: Crapwerk

Lok’tar ogar!

По години, години нестрпливо агонично чекање, Warcraft филмот конечно се случува. Официјалниот трејлер се истовари на интернет и го ветува целиот тој спектакуларен…

пред: 834 дена Оригинален напис: Crapwerk

Другите Бондови со Пирс Броснан

По GoldenEye продолжив со гледање и на другите три Бондови со Пирс Броснан. За првпат мислењето малку ми е сменето овие години, веројатно…

пред: 837 дена Оригинален напис: Crapwerk

Да, може нова Star Trek серија

Не дека некој ме праша, но задоволство ќе ја пречекам новата Star Trek серија. Се обидувам да се сетам на квалитетен телевизиски СФ…

пред: 838 дена Оригинален напис: Crapwerk

181ЦА

– Дечко, може да седнам, бремена сум. – Не, следен пат еби се со некој што има кола.— твитерко (@tweeterkoski) October 19, 2015…

пред: 839 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ