Забава

Твитер прашалник ‏@Schiffer_PG14

Твитер прашалник ‏@Schiffer_PG141.Име (ник ово оно)?
Кламидија Шифер? Игра на зборови, ништо страшно. Азитромицинче или доксицилинче, макар и орално.
2.Висина и тежина?

пред: 755 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Бакрачески: Претстојните празници се продолжение на успешната туристичка сезона

Локалната самоуправа од Охрид ветува одлична празнична забава, на отворено, на градскиот плоштад Св. Климент Охридски, за новогодишната ноќ. Меѓу другото, ќе настапат…

пред: 756 дена Оригинален напис: Meta.mk

Иднината на Stаr Wаrs по Тhе Force Аwаkеns

Ако мислеше дека Џорџ Лукас се однесува како незгоден макро кон Star Wars франшизата, размисли пак. Дизни е многу позаебана машинерија која секако …

пред: 756 дена Оригинален напис: Crapwerk

Твитер прашалник @firerot_

Твитер прашалник @firerot_
1.Име (ник ово оно)?
Името не го давам! Ме прати Александар Македонски да ја бранам честа на неговото име ама

пред: 756 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Трет пат Тhе Fоrсе Аwаkеns

По третото гледање на The Force Awakens последнава недела, фокусирано размислување, премотување на детали во глава и долги разговори на темата, мислам дека …

пред: 756 дена Оригинален напис: Crapwerk

Твитер прашалник @cccruella

Твитер прашалник @cccruella 1.Име (ник ово оно)?
Името си го менувам редовно. Исто како на државава. Сеа сум пак „Жане од кадрово“
Никот

пред: 757 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Твитер прашалник @_ne_go_tinka_

Твитер прашалник @_ne_go_tinka_ 1.Име (ник ово оно)?
– Одговор на прашањето а ти моме чие си?, географска локација на момето,

пред: 759 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Твитер прашалник @Petar_Che

Твитер прашалник @Petar_Che1.Име (ник ово оно)?
На лична карта Петар, за некои (мајка ми) ПетарЧе, за твитерџиите Ернесто

2.Висина и тежина?
Висина

пред: 759 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Ден по Star Wars: The Force Awakens

Пред почетокот на полноќната премиера, возбудата целосно ми беше спласната до степен што веќе бев седнат во кино со некаков килав “дај нека …

пред: 762 дена Оригинален напис: Crapwerk

Принс неочекувано објави нов албум

Американскиот ексцентричен музичар Принс издаде нов албум на интернет без претходно да го најави тоа. Албумот ,,HITnRUN phase two“ беше издаден претходниот викенд…

пред: 762 дена Оригинален напис: Meta.mk