Забава

Алтернативна историја на сексуалноста во клупската култура: Прв дел

Превод: Јулија Мицова Зачетоците на денс музиката се во ЛГБТ заедниците, но дали некој се сеќава на тоа? Во следната статија во неколку…

пред: 55 дена Оригинален напис: Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“

254КА

Кој го пушти март на најладно?
— Kirca (@Kirca1000) March 13, 2017
– Еве веќе 12 години како не јаде месо, па шо …

пред: 58 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Збогум Вулверин

Колку години опстојува X-Men филмската франшиза, седумнаесет? Веројатно во некаков облик ќе тера уште повеќе. Но, што е првото на кое ти текнува …

пред: 59 дена Оригинален напис: Crapwerk

ПОВИК за учесници на курс за фотографија: Со окото на маргините

  Коалицијата “Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници” во партнерство со ЛГБТИ центарот за поддршка и ЛГБТ Јунајтед Тетово, објавува повик за…

пред: 60 дена Оригинален напис: Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“

Три филмови со Луис Тосар

Очигледно се зацапав подлабоко во шпанскава кинематографија отколку што мислев дека можам. Ми се отвори еден сосема нов филмски свет што претходно изгледа …

пред: 62 дена Оригинален напис: Crapwerk

Четири тензични шпански трилери

Не сум сигурен колку филмови од шпанско говорно подрајче имам изгледано, ама не се многу. Пред оваа приватна недела на шпански филм што …

пред: 65 дена Оригинален напис: Crapwerk

253КА

Една ластовичка не прави пролет. Така и еден лудак – не прави лудница.
— leonidspar (@leonidspar1) March 6, 2017
Дур си незрел мислиш …

пред: 65 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Почина рокенрол легендата Чак Бери

Легендарниот гитарист и родоначелник на рокенролот Чак Бери починал вчера на 90-годишна возраст, објавија светските медиуми, повикувајќи се на полицијата на американската сојузна…

пред: 66 дена Оригинален напис: Meta.mk

252КА

Миланка е секогаш тука да им преведе погрешно на тие што не разбираат англиски и да ги спречи да слушнат тие што разбираат.…

пред: 72 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Новото видео на The Carry Nation евоцира хипнотичко хедонистичка квир клубска ноќ

Њујоршкото диџеј дуо и промотери на квир забави The Carry Nation денес го објавија видеото за “As If,” нивниот неодамнешен сингл за лондонската…

пред: 78 дена Оригинален напис: Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“