Забава

300КА

Со овој народ не се иде во ЕУ него у курац.
— КурофмиⓇ (@Shushmula) January 29, 2018
Ибрахимовиќ запишаја факултет у Штип
—…

пред: 36 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Околу Altered Carbon серијата

Со сè уште тазе впечатоци од книгата, деновиве ја изгледав Altered Carbon серијата која од минатиот петок е достапна на Нетфликс. Поради ланското …

пред: 42 дена Оригинален напис: Crapwerk

299КА

Лажен цепелин е кога ќе ти префрлат пари за К-15 ама мора да ги вратиш
— ОмајФАЌИНгад! (@0majgad) January 22, 2018
Мене ме …

пред: 43 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

298ЦА

Денес и платив ручек на колешка зошто го заборавила новчаникот, ми се заблагодари 10 пати и 5 пати ми рече дека утре ќе …

пред: 50 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

А Ghоst Stоry не е тоа што мислиш

Не знам како ми се слизна A Ghost Story лани. Веројатно сум видел чаршав со дупки за очите на постерот и сум помислил …

пред: 50 дена Оригинален напис: Crapwerk

Викторијанскиот Бетмен

Бетмен е од оние ликови кои не ги ограничува околината во која се сместени, барем не целосно. Не е Ајрон Мен па да …

пред: 54 дена Оригинален напис: Crapwerk

Mortal Engines од Филип Рив

Потрагата по забавен стимпанк ме донесе до Mortal Engines серијалот книги од Филип Рив (првата е објавена во 2001), познат и под друг …

пред: 56 дена Оригинален напис: Crapwerk

297ЦА

Ништо не привлекува машко повеќе од самоувереност. Исто така пар цицки, добар газ, тенка половина, долги нозе и клучна коска.
— Џудит (@Kroffni4ka)…

пред: 57 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

296КА

Цел живот ке се чуваш од промаја, ке се испозаљубиш и ке си ебеш матер.
— Оној со брадата (@legovski) January 1, 2018

пред: 64 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Градови

Изгледа конечно научив како се игра Cities: Skylines. Мислам, градчево што успеав да го раздвижам уште е со број жители колку Виница, …

пред: 67 дена Оригинален напис: Crapwerk