Забава

266КА

Вчера помина рандом девојка и ја фатив за гз…па поубав шамар ја у животов не сум видел
— ТониМилиони (@antonio_petrov_) June 5, 2017

пред: 5 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Почна Баскерфест 2017

Со парада составена од сите учесници на фестивалот, Градскиот дувачки оркестар и од девојките од танцовиот клуб „Еурека“, што тргна од градскиот плоштад,…

пред: 7 дена Оригинален напис: Meta.mk

Софија Квир Форум 2017 Видео конкурс: Црвена љубов

Sofia Queer Forum го највува меѓународниот видео конкурс насловен “Red Love,” посветен на годишнината од Октомвриската револуција од 1917 година и нејзините ефекти…

пред: 9 дена Оригинален напис: Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“

265КА

Беса сигурно нема ни на Стинг да одат.
— Slobodan Jakoski (@FlavrSavr) May 29, 2017
Шо е боље мин. за образование?
-Рената Дескоска …

пред: 12 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

264КА

Порано работевме за да живееме, сега живееме за да работиме.
— leonidspar (@leonidspar1) May 22, 2017
Слободно заебавајте се на сметка на ДПМНЕ. …

пред: 19 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Wonder Woman (2017)

Веројатно имам изгледано повеќе од сто филмови во кино. Никогаш до сега не сум станал ни да се измочам, без разлика дали траеле …

пред: 20 дена Оригинален напис: Crapwerk

Хаха, новово Prison Break…

Еден мамурен викенд пред некоја недела ме закачи на новата сезона Prison Break или новиот мини-серијал или што и да е веќе овој …

пред: 24 дена Оригинален напис: Crapwerk

263КА

Ракија е лек за се. Кај сте виделе некој да масира половина со сок.
— Л Ена (@lenaenana) May 14, 2017
Ѕинго откога …

пред: 26 дена Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ

Флешови

Одамна не е тајна дека гледам The Flash. Успеав да конвертирам и неколку луѓе околу мене кои издржаа до “Out of Time”

пред: 29 дена Оригинален напис: Crapwerk