ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Најголем дострел на Шилегов е промоција на автобуска постојка, садење на зумбули и љубичици

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. „Петре Шилегов наместо градоначалник кој работи суштински проекти за граѓаните,…

пред: 6 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо АД ЕЛЕМ да се занимава со зголемување на производството, тие се занимаваат со партиски вработувања

„АД ЕЛЕМ со паушални соопштенија нема да ги сокрие милионските загуби во претпријатието. Наместо АД ЕЛЕМ да се занимава со зголемување на производството…

пред: 1 ден Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Мицкоски: Заев правеше лажна и морбидна политичка пропаганда со случајот Монструм

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото денешно видео-обраќање изјави дека Заев и СДСМ воделе кампања на ниски страсти, при што си играле…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Мицкоски му кажал на Хан дека во Македонија има корупција и неефикасни институции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во партиското седиште се сретнал со еврокомесарот за соседска политика и проширување, Јоханес Хан, со кого разговарал…

пред: 2 дена Оригинален напис: Meta.mk

ВМРО-ДПМНЕ: Декларативните заложби за ЕУ интеграција на власта не се доволни

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на премиерот Зоран Заев. „Враќањето на безусловната препорака за отпочнување на преговорите на Република Македонија…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е единствениот политичар, кој врши државна функција, а истовремено е обвинет за земање мито

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на изјавите на премиерот Зоран Заев. „Зоран Заев е единствениот политичар во Европа, кој врши државна функција, а…

пред: 4 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Андоновски: Со предлог-законот за високо образование се нарушува автономноста на студентското организирање

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека студентите и високото образование не се приоритет на Владата предводена од СДСМ. – Доколку…

пред: 5 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ немаше слух за амандманите со кои се предлагаше покачување на платите на професорите

„Ниту професорите, ниту студентите немаат полза од тоа што приоритет на СДСМ е да му опонира на ВМРО ДПМНЕ наместо да се труди…

пред: 6 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Аеродром повеќе не е најурабното и најпосакуваното место за живеење во градот Скопје

Дејан Митески од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека на денот кога општина Аеродром го прославува својот 13-ти роденден може да…

пред: 6 дена Оригинален напис: Македонија – А1он