Видео

(ВИДЕО) Анкета: Лидер како Груевски со години да бараме нема да најдеме

Членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои што денес присуствуваа на свечената академија во Штип, по повод празникот 23 Октомври дадоа поддршка за претседателот на партијата,…

пред: 3 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

ВИДЕО: Заев и Темелковски на Форум со граѓаните во Драчево ветија легализација на објекти и отварање на нови фабрики

Да ја потврдиме победата и во Кисела Вода и конечно и оваа општина да тргне напред после сите застои што ги имаше во…

пред: 5 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Богојевски: Ги демантираме во целост гласините за упад во штабот на ВМРО-ДПМНЕ на 23 октомври

Гласините за наводен упад на 23-ти октомври во штабот на ВМРО-ДПМНЕ доаѓаат од кругови блиски до кујната на Никола Груевски, со цел да…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Бочварски: Победа во Штип за нова градинка и енергетски објекти во населба Сењак

„Тука сме во Штип заедно со претседателот на Владата, заедно со нашите сограѓани, да се видиме, да поразговараме за проблемите, да ги понудиме…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) „Но пасаран“: Плаќањето парно за тие што не го користат е криминал

Граѓанското здружение „Но пасаран“, денеска пред просториите на регулаторната комсија го одржа 137 протест, како потсетување до надлежните дека искучените граѓани кои плаќаат…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВИДЕО: Караџоски не сакаше да каже дали ќе понесе одговорност доколку биде утврдено дека се месетеле судии во Кривичен

Зоран Караџоски, претседател на Судскиот совет не сакаше да одговори на прашањето дали ќе понесе одговорност заедно со членовите на Судскиот совет доколку…

пред: 4 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВИДЕО: Беса и Алијанса за Албанците во вториот круг заедно ќе се борат за 12 градоначалници

Движењето Беса и Алијанса за Албанците се договорија меѓусебно да ги поддржат нивните кандидати за градоначалници во вториот круг од локалните избори. Алијанса…

пред: 5 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Трајанов: ДПМНЕ користеше нелегални механизми да влијае врз граѓаните, сега немаа таква можност затоа и изгубија

После 2008 година ВМРО-ДПМНЕ ги користеше сите механизми за да влијае на определбата на граѓаните. Дел се легални, но и дел се активности…

пред: 6 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Кржаловски: Можно е Груевски да си поднесе оставка уште пред вториот изборен круг

Извршниот директор на „Македонскиот центар за меѓународна соработка“, Александар Кржаловски, смета дека падот на гласовите на ВМРО-ДПМНЕ се должи на иницијативата за реформи…

пред: 6 дена Оригинален напис: Македонија – А1он