veljanoski

Вељаноски: Двајцата приведени собраниски службеници не се виновни

Поранешниот претседател на Собранието и актуелен пратеник, Трајко Вељаноски реагира на денешното приведување на лицата осомничени за настаните од 27-ми април, меѓу кои…

пред: 112 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Вељаноски: ВМРО-ДПМНЕ бара увид во тоа што Заев договорил при посетата на Софија

„ВМРО-ДПМНЕ се залагало и ќе се залага за добрососедски односи кои подразбираат взаемно почитување и поддржување. Истиот овој став сме го имале и…

пред: 272 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Вељаноски не го признава Талат Џафери: Ќе закажам седница кога ќе биде поправена опремата

Трајко Вељаноски се огласи по хулиганскиот напад во Собранието и по два дена изрази жалење за истите. Во изјава за „Сител“, тој кажа…

пред: 325 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Вељаноски ја избрка Рангелова од говорница: Прес-конференција во Сала 3

Претседавачот Трајко Вељаноски не ѝ дозволи на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова да држи класична прес-конференција од собраниската говорница. – Госпоѓа Рангелова, ве…

пред: 330 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Шекеринска и Вељаноски се расправаа кој колку бил присутен на седниците

Пратеничката и заменик-претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска, повторно истакна дека ВМРО-ДПМНЕ го спречува трансферот на власта. – Откако е независна Македонија, имала 1001…

пред: 333 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Наместо да воведе ред на седницата, Вељаноски етикетира медиуми

Наместо да воведе ред на и онака хаотичната конститутивна седница, претседавачот Трајко Вељаноски повторно ги обвини медиумите дека биле блиски до СДСМ, само…

пред: 351 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Неодговорното однесување на Вељаноски и ВМРО-ДПМНЕ завршува, ќе има и конститутивна седница и нова Влада

„Одлуката на Трајко Велјаноски да не свика веднаш координација и продолжување на конститутивната седница е уште една потврда за тоа дека Никола Груевски…

пред: 368 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Хајндл – Вељаноски: Итно да се отстранат пречките што ја создадоа кризата

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски денеска го прими личниот претставник на министерот за надворешни работи на Сојузна Република Германија, амбасадорот…

пред: 670 дена Оригинален напис: А1он » Македонија Archive » А1он