Велика Британија

Британскиот Дом на лордови: Македонија да стане членка на НАТО и без решавање на спорот за името

Велика Британија ќе биде организаторот на овогодишниот Самит на Западен Балкан, а грчкиот весник „То Вима“ пишува дека Лондон ќе се…

пред: 12 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Меј договори економска соработка со Кина вредна 13 милијарди долари

Британската премиерка, Тереза Меј договори економска соработка со Кина вредна 13 милијарди долари, јавуваат светските агенции. Британија се обидува повторно да се наметне…

пред: 16 дена Оригинален напис: Meta.mk

МИОА и Велика Британија потпишаа меморандум за соработка

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и амбасадорот на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Чарлс Гарет потпишаа Меморандум…

пред: 80 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Средба Ахмети-Гарет: ДУИ е посветена на судските реформи и реформите во безбедносниот систем

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција Али Ахмети денес во седиштето на ДУИ во Тетово се сретна со Британскиот Амбасадор во Македонија Чарлс…

пред: 96 дена Оригинален напис: Македонија – А1он