УБК

Судијката која му дозволи на СЈО влез во УБК прераспоредена да суди организиран криминал

Новиот претседател на кривичниот суд, Иван Џолев, освен промената во распоредот за експретседателот Владимир Панчевски, кого го префрли да суди прекршоци, прераспоредил уште…

пред: 8 дена Оригинален напис: Правдико

Ристоска побара од судот максимална казна за Грујовски за „Тврдина 2“

Обвинителката на Специјалното јавно обвинителство, Ленче Ристоска, денеска побара од судот максимална казна за поранешниот началник на петтата управа, Горан Грујовски, за случајот…

пред: 19 дена Оригинален напис: Meta.mk

Кој е Силјан Аврамовски, шефот на работната група за реформи во системот за прислушување

Директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), министер за внатрешни работи, заменик-директор во УБК, одговорен за соработка со тајните служби на пријателски…

пред: 24 дена Оригинален напис: Meta.mk