Свет

Во Егејско Море загинаа 21 мигрант

Најмалку 21 лице загинаа кога два чамци се превртеа во источниот дел на Егејско Море, на пат од Турција до Грција, соопштија грчките…

пред: 903 дена Оригинален напис: Meta.mk

Северна Кореја копа тунел за нуклеарни проби

Властите на Северна Кореја копаат нов тунел на место предвидено за нуклеарни тестирања, објавија денеска локалните медиуми, повикувајќи се на неименуван претставник. Пјонгјанг…

пред: 903 дена Оригинален напис: Meta.mk

Нигерија објави фотографии на најбараните терористи од Боко харам

Фотографии на 100 најбарани припадници на исламистичката група Боко харам, објави денеска нигериската армија, која во изминатите неколку месеци ги интензивира своите напори…

пред: 904 дена Оригинален напис: Meta.mk

Истанбул: Уапсени 15 членови на ИД

Петнаесет членови на џихадистичката група Исламска држава се уапсени во операција што турската антитерористичка единица ја спроведе на 28 локации во истанбулските квартови…

пред: 904 дена Оригинален напис: Meta.mk