Свет

Нигерија објави фотографии на најбараните терористи од Боко харам

Фотографии на 100 најбарани припадници на исламистичката група Боко харам, објави денеска нигериската армија, која во изминатите неколку месеци ги интензивира своите напори…

пред: 873 дена Оригинален напис: Meta.mk

Истанбул: Уапсени 15 членови на ИД

Петнаесет членови на џихадистичката група Исламска држава се уапсени во операција што турската антитерористичка единица ја спроведе на 28 локации во истанбулските квартови…

пред: 873 дена Оригинален напис: Meta.mk

„Бентли“ повлекува 27.640 автомобили со фабричка грешка

Британскиот произведувач на луксузни возила „Бентли“, кој е дел од групацијата „Фолксваген“, објави дека повлекува 27.640 автомобили поради потенцијално неисправни кабли за акумулатори.…

пред: 873 дена Оригинален напис: Meta.mk

Замрзнати руските акции во „Јуроњуз“

Руското сопствеништво во „Јуроњуз“ е замрзнато врз основа на одлуката на судот поради тужбата што против Москва ја подигнаа акционерите на поранешниот нафтен…

пред: 873 дена Оригинален напис: Meta.mk