Свет

Мјанмар: 90 загинати во одрон кај рудик

Најмалку 90 луѓе загинаа во лизгање на земјиште во близина на рудник за жад на северот на Мјанмар, соопштија властите. Се претпоставува дека…

пред: 918 дена Оригинален напис: Meta.mk

Мјанмар: 90 загинати во одрон кај рудик

Најмалку 90 луѓе загинаа во лизгање на земјиште во близина на рудник за жад на северот на Мјанмар, соопштија властите. Се претпоставува дека…

пред: 918 дена Оригинален напис: Meta.mk

Русија ги засили нападите против ИД во Сирија

Русија ги интензивирала воздушните напади во централниот и источниот дел на Сирија на позициите на џихадистите на Исламска држава, соопшти сириската опозициска Опсерваторија…

пред: 918 дена Оригинален напис: Meta.mk

Турција: Запленети два тона дрога

Турската полиција запленија околу 11 милијарди апчиња од синтетичката дрога каптагон, која наводно ја користат борци во Сирија, јавуваат турските медиуми. Дрогата, тешка…

пред: 918 дена Оригинален напис: Meta.mk

Турција: Запленети два тона дрога

Турската полиција запленија околу 11 милијарди апчиња од синтетичката дрога каптагон, која наводно ја користат борци во Сирија, јавуваат турските медиуми. Дрогата, тешка…

пред: 918 дена Оригинален напис: Meta.mk

Турција: Запленети два тона дрога

Турската полиција запленија околу 11 милијарди апчиња од синтетичката дрога каптагон, која наводно ја користат борци во Сирија, јавуваат турските медиуми. Дрогата, тешка…

пред: 918 дена Оригинален напис: Meta.mk

Се урна странски дрон во Иран

Странски дрон за набљудување вчера се урнал во југозападниот дел на Иран, јави денеска иранската новинска агенција Фарс. Дронот се урнал во предградие…

пред: 918 дена Оригинален напис: Meta.mk

Дел од Лондон под полициска блокада

Лондонската полиција целосно ја блокирала улицата Блекфрајарс, откако запрела комбе и уапсила тројца мажи. Засега не се откриваат причините зошто комбето било запрено,…

пред: 918 дена Оригинален напис: Meta.mk