Свет

Израел затвори палестинско радио на Западниот Брег

Израелската војска денеска упадна во просториите на палестинската радио-стануица „Ал Хурија“ во Хеброн, на Западниот Брег и ја конфискуваше радио-опремата, објавија израелски извори.…

пред: 808 дена Оригинален напис: Meta.mk

Турција: Приведени 35 приврзаници на свештеникот Ѓулен

Турската полиција привела 35 лица, вклучувајќи официјални претставници на администрацијата и припадниците на полицијата, во западната провинција Измир, во операција против приврзаниците на…

пред: 808 дена Оригинален напис: Meta.mk

Руската војска бомбардираше област кај Палмира

Руската војска соопшти дека ја бомбардирала областа кај градот Палмира, упориште на Исламска држава во Сирија. Руските авиони уништиле дефанзивна позиција и противвоздушни…

пред: 808 дена Оригинален напис: Meta.mk