Свет

Мун Џе-ин сака да испрати специјален пратеник за преговори во Северна Кореја

Јужнокорејскиот претседател Мун Џе-ин изјави дека ја разгледува можноста да испрати специјален пратеник за преговори во Северна Кореја, доколку Пјонгјанг ги стопира нуклеарните…

пред: 4 дена Оригинален напис: Правдико

Подемот на нелибералната демократија

Подемот на „нелибералните демократии“ во Европа е еден од најпогубните трендови на нашата ера. Таквите режими вообичаено се организирани околу лидерите кои ја

пред: 4 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Подемот на нелибералната демократија

Подемот на „нелибералните демократии“ во Европа е еден од најпогубните трендови на нашата ера. Таквите режими вообичаено се организирани околу лидерите кои ја

пред: 4 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Спасени 339 мигранти во Средоземното Море

Шпанската спасувачка служба соопшти дека спасила 339 мигранти од седум бродови кои се обиделе да го преминат Средоземното Море од Мароко. Бродовите со…

пред: 4 дена Оригинален напис: Meta.mk