Спорт

Заев и Мицкоски им честитаа на ракометарите за победата над Словенија

Преку своите профили, премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчеравечер им ја честитаа победата на македонските ракометни репрезентативци кои со…

пред: 2 дена Оригинален напис: Meta.mk

Фудбалот е уметност

Видео-компилација од некои од најдобрите голови и фудбалски потези на денешницата, кои покажуваат дека фудбалот не е обичен спорт, туку вистинска уметност!
00:00:35

пред: 57 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Џуџињата немаат поим

Да беше Разија машко, ќе ви беше поголема и од Папе и од Хасе, од Бака и од Џека и од Бајевиќ и

пред: 99 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

За добар фудбал се потребни двајца

Македонските Албанци во најголем дел навиваа за репрезентацијата на Албанија, што е разбирливо за Албанците, но е бесмислено, безобразно и уште многу работи

пред: 131 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Светскиот шампион во кревање тегови Андреј Драчев убиен во тепачка со шампион на ММА

Светскиот првак во дигање тегови, Русинот Андреј Драчев го загуби животот вчера претпладне во договорена тепачка во рускиот град Хабаровск. Тој се тепал…

пред: 148 дена Оригинален напис: Meta.mk

Вардар го совлада Фенербахче со 2:0

Македонскиот шампион вечерва на преполната „Телеком арена“ во Скопје го совлада турскиот гигант Фенербахче со 2:0, со што обезбеди голема предност во борбата…

пред: 151 дена Оригинален напис: Meta.mk

Младинската ракометна репрезентација на прием кај претседателот

Претседателот на Република Македонија,Ѓорге Иванов утре  во Вилата Водно ќе ги прими членовите на младинската ракометна репрезентација на Република Македонија. Приемот е повод…

пред: 169 дена Оригинален напис: Македонија – А1он