Спорт

Червар не е повеќе селектор на македонската ракометна репрезентација – се откажал вчера

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) попладнево преку соопштение го објави крајот на соработката со селекторот на македонската машка ракометна репрезентација Лино Червар. Федерацијата…

пред: 10 дена Оригинален напис: Meta.mk

Јорданчо Давитков е новиот селектор на машката кошаркарска репрезентација

Нов селектор на машката сениорска кошаркарска репрезентација е Јорданчо Давитков, објави денеска Македонската кошаркарска федерација (МКФ) на својата веб-страница. Ова е вторпат поранешниот…

пред: 12 дена Оригинален напис: Meta.mk

Руски пратеник предлага тепачките на хулиганите да станат спорт

Рускиот политичар и пратеник во Думата од редовите на екстремно Либерална-демократска партија на Русија, Игор Лебедев, предложил формирање на нова спортска дисциплина, тепачки…

пред: 16 дена Оригинален напис: Правдико

Шара-купот веќе не ни шара

Четврта година по ред не се одржува ски-трката стара седум децении. Банско стана дел од светската мапа, а ние или немаме топови за

пред: 29 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Шара-купот веќе не ни шара

Четврта година по ред не се одржува ски-трката стара седум децении. Банско стана дел од светската мапа, а ние или немаме топови за

пред: 29 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Навивачката група „Мајмуни“ до „Партизан“ и ПАОК: Банкрот за Грција и НАТО – 1999 за Србија

Навивачката група „Мајмуни“ на фудбалскиот клуб Победа од Прилеп, викендов им одговори на навивачите на српскиот клуб „Партизан“ и на грчкиот ПАОК, кои…

пред: 38 дена Оригинален напис: Meta.mk

Три најпознати фудбалери од неколкуте досега кои имаат јавно обелоденето дека се геј мажи

Во последните години спортистите сѐ почесто говорат за својата сексуалност, па вестите за такви „откритија“ се појавуваат редовно во медиумите. повеќе

пред: 38 дена Оригинален напис: okno.mk/statii