Спасовски

ВИДЕО: Четириесет години постоење на Факултетот за безбедност

Четири децении егзистирање на оваа високо образовна институција значат голема истрајност, научно љупобитство, истражување и секако воспитување и образување на генерации академски граѓани,…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Спасовски: Внимателно ќе бидат разгледани проблемите изнесени од гранскиот независен синдикат на полицијата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претставниците на гранскиот независен синдикат на полицијата, како и со претставници на…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Спасовски: Граѓанските организации ќе дадат значаен придонес во подобрувањето на моделот за следење на комуникациите

Денеска во рамките на процесот на реформа на системот за следење на комуникациите, министерот Оливер Спасовски одржа консултативна средба со претставници на граѓанскиот…

пред: 8 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Завршени се истрагите против невладините организации – криминал нема, вели Спасовски

Истрагата за невладините организации е завршена затоа што не биле пронајдени нелегални дејности, информираше денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. – По…

пред: 8 дена Оригинален напис: Правдико

Средба Спасовски – Десир: МВР е посветена на расчистување до крај на сите напади врз новинари

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претставникот за слобода на медиумите на ОБСЕ Харлем Десир. Спасовски и Десир…

пред: 10 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Спасовски: Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека истрагата за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев е во напредна фаза. Тој прецизираше дека МВР…

пред: 15 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Спасовски во Трст: Заедничката посветеност и соработка против криминалните групи треба да бидат приоритет

Свесни сме дека последиците од дејствувањето на криминалните групи не предизвикуваат само економски последици туку тие сериозно ги загрозуваат и безбедноста, национална и…

пред: 32 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Спасовски: Потребно е промените да се заокружат и на локално ниво и да се ослободат и општините

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски вчера имаше средба со жителите на Општина Чешиново Облешево. Тој на жителите од оваа Општина им порача дека…

пред: 48 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Спасовски: Нема никакви најави дека ќе се зголеми бројот на мигранти

Нема никакви најави дека ќе се зголеми бројот на мигранти или дека ќе проработи Западнобалканската рута, рече министерот Оливер Спасовски во изјавата за…

пред: 51 дена Оригинален напис: Македонија – А1он