soobrakajka

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул „Мајски манифест“

Скопјанката М.С.(44) синоќа на улица „Мајски манифест“, управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“, со скопски регистарски ознаки, удрила во 43-годишната Т.Ш. МВР информира…

пред: 8 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Во сообраќајката кај Удово повредени пратеничка на СДСМ и градоначалникот на Валандово

Во сообраќајната несреќа што се случила вчера на патот Демир Капија – Удово, кај местото „Маркова чешма“, повредена е пратеничката на СДСМ, Мери…

пред: 11 дена Оригинален напис: Македонија – А1он