soobrakajka

За осум месеци во сообраќајки во Македонија загинале повеќе од 90 луѓе

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) на почетокот на продолжениот празничен викенд апелираше до сите учесници во сообраќајот  да бидат…

пред: 13 дена Оригинален напис: Meta.mk

Маж и жена тешко повредени во сообраќајката на автопатот Неготино – Гевгелија

Маж и жена се здобиле со тешки телесни повреди кога утринава возилото со кое се превезувале излетало од автопатот Неготино – Гевгелија. Портпаролот…

пред: 17 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Автобус со грчки регистарски таблички излета од коловозот на автопатот Велес – Скопје

Автобус со грчки регистарски таблички вечерва излетал од патот после патарината кај Велес, соопштија од МВР. Според првичните информации, возачот на автобусот изгубил…

пред: 32 дена Оригинален напис: Meta.mk