Слајдер

Адвокатката Бојковска со нови детали во врска со случајот со девојчето од „25 Мај“: Била поднесена кривична пријава пред шест месеци, ОЈО уште нема одговорено

Адвокатката Софија Бојковска за Академик обелоденува нови детали во врска со случајот за 13-годишното девојче штитеник на државната институција за згрижување на деца…

пред: 3 часа Оригинален напис: Фокус

АРХИВА Интервју со Ѓулистана Марковска: Заев и Мицкоски треба заедно да го потпишат договорот со Грција

Текстот е објавен на 09.02.2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1166 Ќе биде страшно погрешно доколку договорот со Грција биде потпишан

пред: 4 часа Оригинален напис: Фокус

Адвокатот Гажоски: СЈО мора да ја обжали пресудата за Талевска и да побара ефективен затвор

Новинарката Ивона Талевска беше осудена на условна казна од две години затвор, откако денеска во Kривичниот суд призна за затајување на данок, во …

пред: 5 часа Оригинален напис: Фокус

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од ВМРО-ДПМНЕ што го поставило Соколовски за директор на „25 Мај“ во 2006 година

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара одговорност и од оние кои го поставиле Стево Соколовски на функцијата директор на Заводот за згрижување на деца со воспитно…

пред: 6 часа Оригинален напис: Фокус

ОЈО отвора истрага за загинувањето на Калина и Александар

Македонското обвинителство отвора истрага за смртта на двајцата планинари кои загинаа на Кајмакчалан, дознава Макфакс. Според извори од обвинителството, се чекаат резултатите од…

пред: 7 часа Оригинален напис: Фокус

Воведниот говор од СЈО за „Триста“: Поповски ги избирал поскапите понуди

Специјалното јавно обвинителство денеска на рочиштето за предметот „Триста“ го имаше воведниот говор. Истиот Ви го пренесуваме во целост: „Една од најбитните задачи…

пред: 8 часа Оригинален напис: Фокус

Весковски: СЈО го чешла „ЈП Водовод и канализација“

Специјалното јавно обвинителство, ревизори и други институции го проверуваат јавното претпријатие „Водовод и канализација“ во Скопје, откри за телевизија 24 директорот Душко Весковски.…

пред: 10 часа Оригинален напис: Правдико