Скопје

Шилегов на средба со Бандиќ: Загрепски сообраќајни експерти наскоро во Скопје

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, деновиве е во официјална посета на Загреб, Република Хрватска, каде утрово оствари работна средба со градоначалникот на Загреб,…

пред: 2 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Град Скопје кандидат за домаќин на ЕП во ракомет во женска конкуренција

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска во Загреб учествуваше на работниот состанок во врска со заедничката кандидатура на Македонија, Словенија и Црна…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он