silegov

Шилегов: Лажни се тврдењата за платата на директорот на ЈП „Улици и патишта“

Директорот на ЈП „Улици и патишта“ Сенко Смаиловиќ има основна плата од 55.000 денари исто како и неговиот претходник, информира денеска градоначалникот на…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Шилегов на прес ќе објасни зошто споменикот на Ќосето е отстранет во ноќна акција

Зошто споменикот на Андон Ќосето се отстрануваше во ноќна акција градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе објасни на посебна прес конференција. Портпаролот на…

пред: 62 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Колариќ: Досегашниот мандат на Шилегов, е мандат на изневерени очекувања, без проекти и работа

„Денес градоначалникот Петре Шилегов на седницата за советнички прашања треба да одговори на неколку крупни прашања кои ги интересираат скопјани: • Зошто и…

пред: 68 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Шилегов на изборен митинг на ДС од Србија со поддршка за Шутановац

Потпретседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов вечерва се обрати на првата конвенција за изборите за Град…

пред: 73 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Шилегов за „Документо“: Меѓу двете влади постои расположение за решавање на проблемот

Подобро е да ги решаваш проблемите отколку да ги игнорираш, вели скопскиот градоначалник за грчкиот весник „Документо“. Петре Шилегов, вели дека тој, но…

пред: 73 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Шилегов за „Етнос“: Иднината на Скопје е во европското општество

Иднината на Скопје се наоѓа во европското општество, вели скопскиот градоначалник во интервјуто под наслов „Плановите на Груевски нѐ вратија назад“, објавено во…

пред: 75 дена Оригинален напис: Македонија – А1он