СДСМ

СДСМ: Стапката на криминал се намалува, а зголемен е и бројот на расчистени кривични дела

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ поворно лаже, стапката на криминал се намалува, додека истовремено значително…

пред: 3 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Заврши времето кога институциите молчеа и не преземаа ништо

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ. „Времето кога институциите беа инертни и незаинтересирани за граѓаните, кога молчеа…

пред: 4 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Кирацовски за Прочка: Преку меѓусебно помирување и почитување градиме едно општество за сите

Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз Александар Кирацовски во чест на празникот Велики поклади – Прочка, упати честитка до граѓаните кои го чествуваат овој…

пред: 10 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Случајот со силуваното девојче е последица на систематското уривање на институциите во изминативе 11 години

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ. „Опозициската ВМРО-ДПМНЕ спадна толку ниско што освен лажните вести сега…

пред: 1 ден Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Скопје сè уште ги чувствува последиците од погубните политики на ВМРО-ДПМНЕ

„Несериозно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да обвинува некого за неспособност кога токму кадрите на ВМРО-ДПМНЕ кои раководеа со Град Скопје и скопските општини,…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Администрацијата денеска работи слободно и во интерес на сите граѓани, партизацијата беше карактеристика на ВМРО-ДПМНЕ

„Партизацијата, злоупотребата и притисоците врз вработените во администрацијата беа главна одлика на работата на ВМРО-ДПМНЕ којашто 11 години ги злоупотребуваше државните институции за…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите да не се злоупотребуваат за одмазда и реваншизам

„Мерката притвор е злоупотребена. Невини глумци, режисери, пратеници, граѓани се држат во притвор во катастрофални услови. Maкедонија е единствената држава во Европа каде…

пред: 4 дена Оригинален напис: Македонија – А1он