САД

Претседателот на Собранието, Џафери во посета на Вашингтон

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери од денеска е во работна посета во Соединетите Американски Држави, каде на покана на конгресменот…

пред: 44 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Државниот секретар во МНР Димовски се сретна со Лаура Купер

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Македонија, Виктор Димовски денеска имаше средба со заменик помошникот секретар за одбрана надлежна за…

пред: 48 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

50 нови волонтери на Мировниот корпус ќе дадат заклетва пред американскиот амбасадор во Македонија

Во петок, педесет нови волонтери на Мировниот корпус ќе дадат официјална заклетва пред американскиот амбасадор Џес Бејли. Ова е најголемата група волонтери во…

пред: 49 дена Оригинален напис: Македонија – А1он