pratenici

Апелациониот суд ги одби жалбите на пратениците, остануваат во притвор

Пратениците Љубен Арнаудов, Сашо Василевски и Јохан Тарчуловски остануваат во притвор. Апелациониот суд ги одби нивните жалби, како и жалбите на останатите обвинети…

пред: 95 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Ќе се решава за имунитетот на пратенците

Претседателот на Собранието, Талат Џафери вчера ги достави до Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, барањата за одобрување на притвор на пратениците инволвирани…

пред: 142 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

МВР ги идентификуваше пратениците кои помагаа на тепачите во Собранието

Министерството за внатрешни работи го известило Јавно обвинителство дека презело мерки и активности во врска со Наредба за утврдување на целосни лични податоци…

пред: 329 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Адвокатите на насилниците: Задоволни сме од одлуката, беа фер и го признаа делото

Адвокатите на деветмината осудени за тепање на пратеници во Собранието на кравивот четврток во изјава за медиумите рекоа дека се задоволни од пресудата…

пред: 332 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Илиевски не чувствува одговорност како организатор, воведувал ред пред вратата на Собранието

Организаторот на протестите од иницијативата „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски во изјава за Макфакс вели дека не чувствувал никаква одговорност за дивеењето во…

пред: 356 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВИДЕО: Верифицирани мандатите на пратениците, седницата одложена додека не се формира Комисија за избор и именување

Собранието ги верифицираше мандатите на сите пратници кои беа избрани на предвремените избори на 11 декември. Откако ги верифицираше мандатите, Трајко Вељаноски ја…

пред: 476 дена Оригинален напис: Македонија – А1он