потерница

Интерпол распиша црвена потерница за државјанин на Босна во врска со тероризам

Интерпол распиша црвена потерница за дваесетгодишниот државјанин на Босна и Херцеговина, Алија Кесеровиќ, за врски со тероризам и Исламска држава. Потерницата за Кесеровиќ…

пред: 28 дена Оригинален напис: Правдико

Уапсен еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието по кои е распишана потерница

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27 април минатата година кои се во бегство. Како што дознаваме, станува…

пред: 98 дена Оригинален напис: Правдико

МВР ја објави потерницата по Филип Секуловски, осомничен за убиството на фудбалерот Јанушев

МВР ја објави потерницата по 25-годишниот Филип Секуловски, осомничен за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев. Во листата потраги, покрај сликата од Секуловски и…

пред: 150 дена Оригинален напис: Правдико

Откриен идентитетот на убиецот на фудбалерот, по него е распишана потерница

Неколку недели по убиството на фудбалерот Мартин Јанушев, полицијата го откри идентитетот на убиецот. Според извори од истрагата, станува збор за лицето со…

пред: 154 дена Оригинален напис: Правдико

МВР има несоборливи докази дека Ф.С. е убиецот на Мартин Јанушев, изјави Спасовски

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска соопшти дека МВР има „несоборливи докази“ дека лицето Ф.С. го извршил убиството на поранешниот фудбалер Мартин…

пред: 154 дена Оригинален напис: Meta.mk