поддршка

СДСМ и коалицијата ќе ја поддржат Ангеловска Бежовска за гувернерка на Народна банка

Пратеничката група на СДСМ и коалицијата в понеделник на координација ќе го разгледаат предлогот на претседателот Ѓорге Иванов, вицегувернерката Анита Ангеловска Бежоска да…

пред: 11 дена Оригинален напис: Meta.mk

Околу осум илјади компании може да ја искористат државната финансиска помош

Mинистерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска оцени дека околу осум илјади компании би можеле да ги исполнат условите за користење…

пред: 21 дена Оригинален напис: Правдико

Околу осум илјади компании може да ја искористат државната финансиска помош

Mинистерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска оцени дека околу осум илјади компании би можеле да ги исполнат условите за користење…

пред: 21 дена Оригинален напис: Meta.mk

Имате поддршка и пријателство од Велика Британија, му пиша Џонсон на Димитров

Министерот за надворешни работи на Велика Британија, Борис Џонсон, со писмо му ја честиташе на својот македонски колега Никола Димитров 25-годишнината од воспоставувањето…

пред: 31 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ердоган на средбата со Џафери го потврдил ставот за употребата на уставното име

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во рамките на официјалната посета на Турција, се сретнал со претседателот Реџеп Таип Ердоган во Анкара. Ердоган ја…

пред: 38 дена Оригинален напис: Meta.mk

Стејт департмент: САД ја подржуваат интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО

Американскиот Стејт департмент дава безрезервна поддршка за евроатлантската иднина на Македонија, откако земјата доби неусловена препорака од Европската комисија за започнување на преговори…

пред: 39 дена Оригинален напис: Meta.mk

Заев: Германија дава поддршка за реформите и за решение за спорот за името

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со делегација од Бундестагот на Република Германија, предводена од Гунтер Крихбаум, претседавач со Комисијата за европски прашања…

пред: 46 дена Оригинален напис: Meta.mk

Предлог-законот за финансиска поддршка на инвестициите денеска на собраниска комисија

Предлог-законот за финансиска поддршка на инвестициите денеска ќе се разгледува на седница на Комисијата за економски прашања на Собранието, која започнува во 13.30…

пред: 54 дена Оригинален напис: Meta.mk