Општо

ВИДЕО: Министерката за надворешни работи на Бугарија го признава македонскиот јазик согласно Уставот на Македонија!

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Република Бугарија, Екатерина Захариева во интервју за бугарската приватна национална телевизија БТВ, зборуваше за дводневната посета…

пред: 332 дена Оригинален напис: Фокус

„Навивај без омраза“ – кампања за стопирање на насилството на спортските натпревари

Со видео-порака од фудбалски работници, иницијативата „Навивај без омраза“ ја заврши кампањата против насилство на спортските натпревари. 10 млади активисти, новинари и студенти,…

пред: 469 дена Оригинален напис: nemrazi.mk

Поради протестите пред ДИК, Македонија ќе изгуби уште еден странски инвеститор!

Како што неофицијално дознаваме од блиски извори на претседтелот на ДПМНЕ, осомничениот Никола Груевски, Македонија е на раб да изгуби голем странски инвститор…

пред: 523 дена Оригинален напис: Фокус

Платформата против говор на омраза одржа отворен едукативен настан во Тетово

На 15.07.2017, Платформата против говор на омраза одржа инфромативно- едукативен настан во Тетово, во соработка со локалната организација Мултикултура. На настанот беа поканети…

пред: 671 дена Оригинален напис: nemrazi.mk