Никола Груевски

Груевски му се пожалил на Хан дека СЈО користи незаконски стекнати материјали

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на вчерашната средба му посочил на еврокомесарот за проширување и за соседска политика Јоханес Хан, дека опозицијата не…

пред: 4 дена Оригинален напис: Meta.mk

Груевски до Мета: Притворот на Темелко е политички притисок, тој е борец за човекови права

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и претседателот на Албанија, Илир Мета, на денешната средба разговарале за македонско албанските односи, за актуелната политичка…

пред: 4 дена Оригинален напис: Meta.mk

Хан се сретна со Груевски, Ахмети и Села и ја истакна важноста на опозицијата за реформите

Еврокомесарот за проширување и соседската политика, Јоханес Хан, денеска во Собранието имаше средби со опозициската ВМРО-ДПМНЕ и со владејачките коалициони партнери, ДУИ и…

пред: 4 дена Оригинален напис: Meta.mk

Груевски и Јанакиески не чувствуваат вина за насилствата пред општина Центар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер Никола Груевски, кој е првообвинет во предметот „Насилство во Центар“ на денешната главна расправа во Кривичниот суд…

пред: 5 дена Оригинален напис: Правдико

Груевски и Јанакиески не чувствуваат вина за насилствата пред општина Центар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер Никола Груевски, кој е првообвинет во предметот „Насилство во Центар“ на денешната главна расправа во Кривичниот суд…

пред: 5 дена Оригинален напис: Правдико

Груевски, Јанакиески и Рангелова се изјаснија како невини за „Шамари“

Поранешниот премиер, Никола Груевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и пратеничката Даниела Рангелова на главната расправа за судскиот процес за насилствата…

пред: 5 дена Оригинален напис: Meta.mk

Груевски, Јанакиески и Рангелова се изјаснија како невини за „Шамари“

Поранешниот премиер, Никола Груевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и пратеничката Даниела Рангелова на главната расправа за судскиот процес за насилствата…

пред: 5 дена Оригинален напис: Meta.mk

Груевски, Јанакиески и Рангелова се изјаснија како невини за „Шамари“

Поранешниот премиер, Никола Груевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и пратеничката Даниела Рангелова на главната расправа за судскиот процес за насилствата…

пред: 5 дена Оригинален напис: Meta.mk