мерцедес

„Тенк“: Груевски и Јанкулоска не ги признаваат „бомбите“, вештачењата и надлежноста на СЈО

Адвокатите на поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на денешното рочиште за набавката на „мерцедесот“ од 600 илјади евра, побараа од…

пред: 9 дена Оригинален напис: Правдико

„Тенк“: Груевски и Јанкулоски не ги признаваат „бомбите“, вештачењата и надлежноста на СЈО

Адвокатите на поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на денешното рочиште за набавката на „мерцедесот“ од 600 илјади евра, побараа од…

пред: 9 дена Оригинален напис: Meta.mk

„Тенк“: Груевски и Јанкулоски не ги признаваат „бомбите“, вештачењата и надлежноста на СЈО

Адвокатите на поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на денешното рочиште за набавката на „мерцедесот“ од 600 илјади евра, побараа од…

пред: 9 дена Оригинален напис: Meta.mk

Груевски задоцни на судењето за „мерцедесот“, адвокатот приговараше за „свадбарските“ камери

Обвинетиот Никола Груевски, поранешен премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, пак доцнеше на денешното рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) наречен…

пред: 22 дена Оригинален напис: Meta.mk

Груевски задоцни на судењето за „мерцедесот“, адвокатот приговараше за „свадбарските“ камери

Обвинетиот Никола Груевски, поранешен премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, пак доцнеше на денешното рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) наречен…

пред: 22 дена Оригинален напис: Meta.mk

На Јанкулоска ќе ѝ се суди и за „Тенк“

Случајот „Тенк“ на СЈО, за „мерцедесот“ од 600.000 евра, официјално оди на судење. Од СЈО за „Мета“ потврдија дека добиле известување од Кривичниот…

пред: 85 дена Оригинален напис: Meta.mk

Шилегов: Не бил само „мерцедесот“, имало и ВИП-кабини на жичницата на Водно

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска на својот фејсбук-профил објави фотографии од ВИП-кабини од жичницата на Водно, набавени од претходната локална власт, кои…

пред: 88 дена Оригинален напис: Meta.mk