Македонија

Во „Орце Николов“ ќе се полага меѓународен испит за познавање на францускиот јазик

Гимназијата „Орце Николов“ во Скопје го доби брендот Label France Education од француското Министерство за образование и наука со што стана прва  гимназија…

пред: 916 дена Оригинален напис: А1он » Македонија

Консултативна средба за нацрт Регионалната стратегија за младинско информирање на Пелагониски регион

Национален младински совет на Македонија и неговата Регионална канцеларија во Пелагонискиот  регион, Младински културен центар Битола, Ве покануваат да учествувате на консултативна средба…

пред: 916 дена Оригинален напис: Проект за граѓанско општество

МВР: Нема обдукција врз телото на Софески

По наредба на Јавен обвинител, врз телото на поранашниот воен разузнавач, Горан Софески (44) нема да се врши обдукција, информира денеска Министерството за…

пред: 916 дена Оригинален напис: Meta.mk

ВИДЕО: Ако ВМРО-ДПМНЕ не ја урне дивоизградената тераса за 30 дена, ќе се бара полициска асистенција

“ВМРО – ДПМНЕ има рок од 30 дена да ја урне дивоизградената тераса на партиското седиште, во спротивно општина Центар ќе побара асистенција…

пред: 916 дена Оригинален напис: А1он » Македонија

Зошто и како (ќе се) се засилува хајката против Катица Јанева: ВО СТРАВОТ СЕ ГОЛЕМИ ОЧИТЕ

Судски чекан. Фото: orangesparrow, 2011
„Специјалниот јавен обвинител е дел од системот на јавното обвинителство. Тој е, во крајна линија, одговорен пред Собранието, …

пред: 916 дена Оригинален напис: Сервис за проверка на факти од медиумите