Македонија

ВИДЕО: Заев им ја честиташе Новата година на децата со аутизам

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска, престојуваше во паралелките за образование на деца со аутизам при основното општинско училиште „Сандо Масев“. Ова…

пред: 848 дена Оригинален напис: А1он » Македонија

Влакнестите палми во Охрид добија зимски заштитни костуми

Влакнестите кинески палми во Охрид, денеска добија зимски заштититни костуми. Работниците на „Охридски комуналец“ ги заштитија палмите пред најавеното заладување во наредниве денови.…

пред: 848 дена Оригинален напис: Meta.mk

Манчевски: Бараме на вонредна седница да се усвојат мерки против загадувањето

Советничката група на СДСМ и на коалициските партнери во Советот на Град Скопје бара вонредна седница во деновите помеѓу новогодишните и божиќните празници.…

пред: 848 дена Оригинален напис: Meta.mk

(ВИДЕО) Кирацовски: Заврши времето на Груевски

Дополнителниот заменик министер за информатичко општество и администрација Александар Кирацовски  најави дека опозициските пратеници денеска во Собранието ќе поднесат Предлог – закон за…

пред: 848 дена Оригинален напис: А1он » Македонија

СДСМ: Зошто се формирани сектор за туризам и угостителство во Министертсвото за одбрана?

„Никола Груевски и Зоран Јолевски не се способни да обезбедат основни услови, униформи и чизми за војниците на АРМ ама затоа непотребно создаваат…

пред: 848 дена Оригинален напис: А1он » Македонија

Николовски: Преку „Платежна агенција“ се даваат субвенции на блиски на фамилијата

„Се наоѓаме пред зградата на фамозната „Платежна агенција“ за распределба на земјоделските субвенции. Зад овие врати е најтаинствената и најбитната институција во секторот…

пред: 848 дена Оригинален напис: Meta.mk

(ВИДЕО) Манчевски: Вонредна седница и вонредни мерки за загаденоста на воздухот во Скопје

„Коце Трајановски со години не направи ништо за намалување на загаденоста на воздухот во Скопје. Напротив. Извршителот на Груевски, Коце Трајановски со масакарот…

пред: 848 дена Оригинален напис: А1он » Македонија