Македонија

„Обој го светот портокалово, стави точка“ – кампања за борба против родово насилство

По повод 25 ноември – Меѓународниот ден за борба против насилството врз жените, Делегацијата на ЕУ и канцеларијата на ОН во Македонија ќе…

пред: 821 дена Оригинален напис: А1он » Македонија

Милошоски и Шилегов со лични дискредитации, место со факти за прислушувањето и „бомбите“

Првата седница на Анкетната комисија, формирана за скандалите со прислушувањето, помина без успех затоа што пратениците не се согласија за деловникот според кој…

пред: 821 дена Оригинален напис: А1он » Македонија

Обвинителство за „Мета“: Очигледно беше дека Софески починал од инфаркт

Јавниот обвинител што го водел увидот на местото каде почина поранешниот воен разузнавач, Горан Софески, не наредил обдукција на телото бидејќи лекарската екипа…

пред: 821 дена Оригинален напис: Meta.mk

Пешак загина на улица во Тетово

Пешак на возраст од 57 години претпладнево почина откако во него удри товарно возило, марка „мерцедес“, додека ја преминувал улицата Видое Смилевски –…

пред: 821 дена Оригинален напис: Meta.mk

Богдановиќ: Лазаров и медиумите кои верно го следат ја хрант јавноста со невистини

Во недела (22.11.2015) директорот на ЈП Паркинзи на општина Центар, Саша Богдановиќ, излезе во јавноста со официјален документ, заверен со архивски печат каде…

пред: 821 дена Оригинален напис: А1он » Македонија