Македонија

ОМД ја поддржува кандидатурата на Керим за генерален секретар на ОН

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) денеска објави дека го подджува кандидатот на Република Македонија за позицијата генерален секретар на Обединетите нации (ОН) Срѓан Керим.…

пред: 777 дена Оригинален напис: А1он » Македонија

ОМД ја поддржува кандидатурата на Керим за генерален секретар на ОН

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) денеска објави дека го подджува кандидатот на Република Македонија за позицијата генерален секретар на Обединетите нации (ОН) Срѓан Керим.…

пред: 777 дена Оригинален напис: А1он » Македонија

Временска прогноза

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд. Утринската температура ќе…

пред: 777 дена Оригинален напис: А1он » Македонија