Македонија

(ВИДЕО) Oбезбедувањето на Груевски влезе во ТВ 21 да брише снимки од новинар

На новинар од ТВ 21 попладнево од обезбедувањето на екс-премиерот Никола Груевски му беше побарано да ги избрише фотографиите од мобилниот телефон на…

пред: 490 дена Оригинален напис: А1он » Македонија Archive » А1он

СДСМ: Очај во ВМРО-ДПМНЕ од враќање на правдата, криминал не се брани со прес конференции

„Очајот што владее во ВМРО-ДПМНЕ се покажа на денешната прес конференција. Градоначалникот на Аердором, Ивица Коневски, очајно, со прес конференција, се обидува да…

пред: 490 дена Оригинален напис: А1он » Македонија Archive » А1он

Корлевски: Владимир Талески да поднесе оставка и да се утврди каде завршија 360.000 евра

Правдата во Македонија полека но сигурно излегува на виделина. Доаѓа времете кога сите што се огрешиле пред законот ќе одговараат. Тоа важи и…

пред: 490 дена Оригинален напис: А1он » Македонија Archive » А1он

Коневски: Талевски е чесен, а Јанева треба да се соочи со срамот и судот на јавноста

Владимир Талевски е еден од најдобрите градоначалници во Република Македонија, изјави денеска градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, додавајќи дека Талевски чесно и совесно…

пред: 490 дена Оригинален напис: Meta.mk

СДСМ: Ујдурмата на кумовите за новото задолжување да ја открие гувернерот Богов

Никола Груевски ја призна информацијата што ја објави СДСМ, дека е ставен потпис за ново задолжување на Македонија на домашниот пазар. Својствено за…

пред: 490 дена Оригинален напис: А1он » Македонија Archive » А1он

Коневски: Катица Јанева треба да се срами, Владимир Талевски е чесен

Владимир Талевски е еден од најдобрите градоначалници во Република Македонија. Владимир Талевски чесно и совесно си ја вршеше својата функцијата од 2005 година…

пред: 490 дена Оригинален напис: А1он » Македонија Archive » А1он