Македонија

Традиционална крводарителска акција по повод денот на основањето на Црвен Крст на Република Македонија

По повод одбележувањето на 17 Март-Денoт на основањето на Црвениот крст на Република Македонија и Денот на крводарителството на Република Македонија, на 16…

пред: 20 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

БЕСА: Правдата во Македонија функционира според етнички критериуми

„Покрај вработувањето на државните службеници кои се уште се избираат по етничка припадност, судот уште еднаш потврди дека во Македонија правдата сеуште функционира…

пред: 20 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Единствена Македонија: Заев по стапките на Груевски – криминалот го гони по однапред изготвен список

„Единствена Македонија го осудува истиот пристап на Зоран Заев со оној на поранешниот премиер Никола Груевски, борбата со криминалот да се води според…

пред: 20 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Либерална партија: Основен проблем на Законот за употреба на јазиците е прекршувањето на процедурата за негово донесување

„Во врска со донесувањето на Законот за употреба на јазиците, Либералната партија смета дека основен проблем е прекршувањето на процедурата. Според посебен закон…

пред: 20 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Кривична за наставник од Тетово што истепал ученик за време на час

Полицијата поднесе кривична пријава против 44-годишен наставник од Тетово поради сомнение за сторено кривично дело малтретирање во вршење на службата. Како што информираат…

пред: 20 часа Оригинален напис: Правдико

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги напушти политиките на поделби и да го прифати концептот на едно општество

„Фактот што токму ВМРО-ДПМНЕ претходно веќе го прифати Законот за употреба на јазиците е доказ за нивното лицемерие. Законот за употреба на јазиците…

пред: 20 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Манчевски: Дигитализацијата во ИКТ-сферата е еден од приоритетите на ЕK

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, на настанот „Самит на малите земји – нови трендови во бизнисот“, ја отвори панел сесијата…

пред: 20 часа Оригинален напис: Meta.mk

Манчевски: Дигитализацијата во ИКТ-сферата е еден од приоритетите на ЕK

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, на настанот „Самит на малите земји – нови трендови во бизнисот“, ја отвори панел сесијата…

пред: 20 часа Оригинален напис: Meta.mk