Македонија

Спасовски на средба со генералниот секретар на Интерпол, Сток: Борбата против криминалот зависи од ефикасната соработка

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во седиштето на Генералниот секретаријат на Интерпол во Лион, Република Франција, оствари работна средба со Јирген…

пред: 14 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Османи утре во работна посета на Тирана

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи утре ќе престојува во еднодневна работна посета на Тирана, каде има средби со државниот врв на Република…

пред: 14 часа Оригинален напис: Meta.mk

Општина Штип и Општина Гоце Делчев од Бугарија заеднички ќе аплицираат за ИПА фондови

Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски денеска се сретна со градоначалникот на Општина Гоце Делчев од Бугарија, Владимир Москов. Ова е нивна втора средба,…

пред: 14 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Рангелова повторно ќе ја води Унијата на жените на ВМРО-ДППМНЕ

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека на вчерашната седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ била донесена одлука за…

пред: 15 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Договорот со Бугарија е во согласност со националните интереси на Македонија

Реакциите на ВМРО-ДПМНЕ за Договорот за добрососедство и пријателство меѓу Македонија и Бугарија се неосновани, велат од СДСМ  по прес-конференцијата на Никола Србов…

пред: 15 часа Оригинален напис: Meta.mk

Градоначалникот на општина Бутел се сретна со Архиепископот г.г Стефан

Вчера, во седиштето на Светиот архиерејски синод на МПЦ-ОА, беше остварена средба меѓу градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски и Архиепископ Охридски и…

пред: 15 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Договорот за добрососедство е во интерес на Република Македонија

„Реакциите на ВМРО-ДПМНЕ за Договорот за добрососедство и пријателство меѓу Македонија и Бугарија се неосновани.
Договорот за добрососедство и пријателство помеѓу Македонија и…

пред: 15 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Кривична против поранешниот директор на Здравствниот дом – Виница

Полицијата поднесе кривична пријава против М.П.(48) од Виница, вработен во Јавната здравствена установа Здравствен дом во градот, на работното место доктор по стоматологија,…

пред: 15 часа Оригинален напис: Македонија – А1он