Македонија

Бочварски и Шилегов на средба со граѓаните во штипската населба Автокоманда

Кандидатот за градоначалник на Штип од СДСМ Благој Бочварски денеска заедно со идниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов беа во посета на…

пред: 3 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки…

пред: 4 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Граѓаните одлучно се спротивставија на поразителните политики на Груевски

СДСМ испрати писмена реакција на денешниот говор на Никола Груевски за време на свечената академија на ВМРО-ДПМНЕ по повод 23 Октомври. „Залудно се…

пред: 5 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

ВИДЕО: Заев и Темелковски на Форум со граѓаните во Драчево ветија легализација на објекти и отварање на нови фабрики

Да ја потврдиме победата и во Кисела Вода и конечно и оваа општина да тргне напред после сите застои што ги имаше во…

пред: 5 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

МВР: Не е точно дека се прислушкуваат членови на раководство на некоја политичка партија

Министерството за внатрешни работи испрати демант на обвинувањата дека се прислушкуваат членови на ВМРО-ДПМНЕ. „Министерството за внатрешни работи повторно демантира дека се прислушкуваат…

пред: 5 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Темелковски: На 29 октомври да ја заокружиме промената во Кисела вода

Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од СДСМ и коалицијата, Филип Темелковски, денеска изјави дека општина Кисела Вода е спремна за промена и…

пред: 5 часа Оригинален напис: Македонија – А1он