Македонија

Со 40.000 гласови повеќе од Трајановски, Шилегов е новиот градоначалник на Скопје

Петре Шилегов од СДСМ официјално е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени од избирачките места кои…

пред: 9 часа Оригинален напис: Meta.mk

Со 40.000 гласови повеќе од Трајановски, Шилегов е новиот градоначалник на Скопје

Петре Шилегов од СДСМ официјално е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени од избирачките места кои…

пред: 9 часа Оригинален напис: Meta.mk

Средба Заев-Рама: Интензивирање на економската соработка и заложбите за евро-атлантски интеграции на регионот

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев вечерва се сретна со премиерот на Република Албанија, кој е во Скопје за Самит100. Албанскиот…

пред: 9 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

ВИДЕО: Ѓорѓиевски се заблагодари на граѓаните што го поддржаа и му честиташе на победникот во Куманово

Зоран Ѓорѓиевски од Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО ДПМНЕ заедно со кадидатите за советници, одржа прес конференција на која се заблагодари…

пред: 13 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Институтот „Павел Шатев“ повторно промаши, време за заминување во историјата

Институтот „Павел Шатев“ повторно доживеа дебакл во наводното сондирање на јавното мислење каде редовно победник со голема разлика е Никола Груевски и ја…

пред: 13 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Средба на Заев со еврокомесарката Булц: Европската комисија ги цени и ги поддржува напорите за зајакнување на регионалната соработка

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и министрите за надворешни работи, Никола Димитров…

пред: 14 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ во Неготино

На прес конференција, денеска кандидатот за градоначалник на Неготино од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Златко Пенков, му ја честита победата на неговиот…

пред: 14 часа Оригинален напис: Македонија – А1он