Култура

Министерството за култура жали за одлуката на Лешоски и го брани решението за „Танец“

Министерството за култура жали поради одлуката што ја донесе Дарко Лешоски да се повлече од функцијата претседател на Управниот одбор на Струшките вечери…

пред: 1 ден Оригинален напис: Meta.mk

Лажната вест што ја израдува Македонија: документарецот „Со љубов“ има големи шанси за Оскар

Спилберг не беше на „Hotdocs“, филмскиот фестивал за документарци. Ниту Џеј Лено и Оливер Стоун. Фотографиите на „Docsinsights“ се фотошопирани. повеќе

пред: 2 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

BODY & SEX SPACE

Од каде потекнува фотографијата на голиот Роберт Алаѓозовски? повеќе

пред: 2 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за директор на „Танец“ постави човек со средно градежно училиште

Алаѓозовски е поим за неспособност и деструкција. Тој е целосно неспособен и незаинтересиран за развојот на културата која секојдневно ја разорува. Поставувањето на…

пред: 2 дена Оригинален напис: Meta.mk