kuce

Протест пред куќата на убиецот на кучето, полицијата поднесе кривична за организаторот

Граѓаните и денеска протестираат пред домот на човекот кој што вчера ладнокрвно уби куче во центарот на Скопје. „Уа убиец!“ извикуваат граѓаните кои…

пред: 324 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Здружението Е.Д.Е.Н. најавува протест пред куќата на човекот кој што вчера уби куче во центарот на Скопје

Здружението за заштита на животните и животната средина Е.Д.Е.Н. најавува дека денеска ќе протестираат пред куќата и фирмата на човекот кој што вчера…

пред: 325 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВИДЕО: Граѓани се собраа пред домот на убиецот на кучето, бараат да се казни

Стотина граѓани се собраа вечерва пред домот на убиецот на кучето во центарот на Скопје, револтирани од суровоста и варварското однесување. Тие бараат…

пред: 325 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката,…

пред: 365 дена Оригинален напис: Македонија – А1он