Ilija Dimovski

Димовски најавува иницијатива пред Уставен суд за Законот за јазиците

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, најавува иницијатива пред Уставен суд доколку претседателот Ѓорге Иванов не го потпише указот за Законот за употреба за…

пред: 3 дена Оригинален напис: Правдико

Димовски: Ќе поведам иницијатива пред Уставен за поништување на Законот за јазиците

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски најавува иницијатива пред Уставниот суд доколку претседателот Ѓорге Иванов не го потпише указот за Законот за употреба за…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни и силно мотивирани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, новите членови на Извршниот комитет на партијата, вечерва ги нарече силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од…

пред: 7 дена Оригинален напис: Meta.mk

БГНЕС: „Античкиот“ Димовски најверојатен кандидат за наследник на Груевски

Во централата на ВМРО-ДПМНЕ најчесто се споменува името на Илија Димовски како најверојатен кандидат на Никола Груевски на местото претседател на партијата, наведува…

пред: 47 дена Оригинален напис: Meta.mk

Димовски: Ставот за поддршка на планот „3-6-9“ е променет заради политички реваншизам

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски рече дека ставот на партијата за поддршка на владините реформи за планот „3-6-9“ е променет, јавува телевизија „Алсат-М“.

пред: 47 дена Оригинален напис: Meta.mk

Собранието ја почна, па ја прекина расправата за именување на јавниот обвинител

Собранието попладнево ја почна расправата за именување на Љубомир Јовески за нов државен јавен обвинител, но по образложението на предлогот од заменик-министерот за…

пред: 55 дена Оригинален напис: Meta.mk

Именувани замениците на генералниот секретар, јавниот обвинител чека на ред

Собранието на денешната седница ги именуваше Мики Милковски и Мирјана Кацарска за заменици на генералниот секретар на законодавниот дом. Двајцата се дипломирани правници,…

пред: 55 дена Оригинален напис: Meta.mk

Вработен во Општина Велес им се заканувал на Заев и на Бејли со бесење

Новозибраниот градоначалник на општината, Аце Коцевски  денеска на прес-конференција  обвини дека пратеникот Илија Димовски има личен возач кој бил вработен во Општината и…

пред: 74 дена Оригинален напис: Meta.mk

СЈО бара на Груевски, Протоѓер и Димовски да им се конфискува имот од 2,2 милиони евра

Специјалното јавно обвинителство во обвинението за случајот „Титаник“ бара на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер Никола Груевски, на поранешниот шеф на неговиот…

пред: 115 дена Оригинален напис: Meta.mk