Хумор

Струшки ручеци на поезијата

По повод жестоките дебати околу „освежувањето“ на СВП со нови кадри во раководството, потсетуваме на еден легендарен скеч на К-15.
00:00:35
повеќе

пред: 36 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

„Туркменаторот“: Претседателот на Туркменистан ги покажува своите вештини за ракување со огнено оружје и нож на државна телевизија

Туркменистанскиот претседател Гурбангули Бердимухамедов. Фото: Јутјуб
Претседателот на Туркменистан е повторно во игра. Само неколку дена откако Глобал Војсис ги истакна незанемарливите квалитети…

пред: 42 дена Оригинален напис: Global Voices на македонски

Wanted Melody

Луда вестерн приказна за авантурите на еден каубој-пенис заљубен во музичка дива!
00:00:35
повеќе

пред: 52 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Како се колеше бостанот

Стево Снагата од екипата на Фчерашни новости ни претставува неколку ефикасни начини за полесно сечење лубеница, кои функционираат беспрекорно.
00:00:35

пред: 60 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

The Internet of S**t

Сатирично видео кое ја покажува апсурдноста на постојаната поврзаност на интернет и влијанието на технологијата врз современиот начин на живот.
00:00:35
повеќе

пред: 64 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Меланија

Откачена песна на Том Розентал во која ги разгледува можните начините како Меланија може да го спаси светот од Доналд Трамп. 
00:00:35

пред: 81 дена Оригинален напис: okno.mk/statii