Хроника

Жител на Октиси украл камери од џамија во Струга

Поради сомневања за сторена кражба, струшката полиција поднела кривична пријава против 40-годишниот М.Д., жител на селото Октиси. Според полициските информации, осомничениот на почетокот…

пред: 1202 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ограбена продавница во центарот на Скопје

Непознато лице, заканувајќи се со огнено оружје, утрово извршило разбојништво во продавница на улицата Мајка Тереза (поранешна Водњанска), во центарот на Скопје. Како…

пред: 1206 дена Оригинален напис: Meta.mk