Хроника

Запленети три килограми марихуана и уапсени тројца членови на криминална група

Министерството за внатрешни работи (МВР) запленило околу три килограми марихуана и уапсило тројца членови на организирана криминална група, осомничени за трговија со дрога.…

пред: 929 дена Оригинален напис: Meta.mk

Мртво бебе донесено во болницата во Битола

Мртво машко бебе на возраст од 11 месеци, вчераутро, од своите родители, било донесено во битолската клиничка болница. Портпаролката на болницата, Јагода Стојановска,…

пред: 929 дена Оригинален напис: Meta.mk

Младиот радовишанец починал од насилна смрт

Дваесет и шестгодишното момче чие безживотно тело вчера попладне беше пронајдено во куќа во Радовиш, починало од насилна смрт, покажале првичните сознанија од…

пред: 934 дена Оригинален напис: Meta.mk

Малолетник нападнат со нож на улица во Скопје

Тринаесетгодишно момче, вчеравечер, додека се враќало од продавница, било нападнато и повредено со нож од две засега непознати лица, соопшти скопската полиција. Нападот…

пред: 935 дена Оригинален напис: Meta.mk