Хроника

Кумановец олеснат за околу 743.500 денари

Непознато лице вчера ја ограбил куќата на 53-годишниот кумановец З.Ш., соопшти МВР. Крадецот ја прескокнал оградата од куќата и со употреба на сила…

пред: 887 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ограбена обложувалница во Чаир

Непознато лице вчера попладне ја ограбил спортска обложувалница „Бонкапо“ во Скопје на ул.„Џон Кенеди“. Краадецот, заканувајќи се со со огнено оружје од еден…

пред: 887 дена Оригинален напис: Meta.mk

Мотоциклист се бори за живот по сообраќајна несреќа на „Илинденска“

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва околу 20 часот на булеварот „Илинденска“ во која учествувале два автомобили и мотор. Мотоциклистот бил потешко повреден…

пред: 887 дена Оригинален напис: Meta.mk

Тројца гевгеличани продавале лажни билети од „МЖ-Транспорт“ на мигранти

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија до надлежното обвинителство поднела кривична пријава против тројца гевгеличани, осомничени дека изработувале и им продавале на мигрантите…

пред: 889 дена Оригинален напис: Meta.mk

Воз излета од шините кај Демир Капија

Kај Демир Капија, утрово, во 8.20 часот, воз излета од шините. Нема повредени и причиниета е мала материјална штета. Вртејќи кај скретницата, возот…

пред: 889 дена Оригинален напис: Meta.mk

Скопјанец се задушил во пожар во својот дом

Педесет и тригодишен скопјанец го загубил животот во пожар што вчераутро, во 7.20 часот, избувнал во неговата куќа во населбата Илинден, соопшти полицијата.…

пред: 891 дена Оригинален напис: Meta.mk

Албански државјанин приведен на скопскиот аеродром, приложил лажен документ

Дваесет и четиригодишен државјанин на Република Албанија вчера попладне, околу 17 часот, бил приведен на граничниот премин на скопскиот аеродром „Александар Велики“, поради…

пред: 892 дена Оригинален напис: Meta.mk