Хроника

Пешак загина на улица во Тетово

Пешак на возраст од 57 години претпладнево почина откако во него удри товарно возило, марка „мерцедес“, додека ја преминувал улицата Видое Смилевски –…

пред: 818 дена Оригинален напис: Meta.mk

Поранешен воен разузнавач пронајден мртов

Откако синоќа бил пријавен за исчезнат, поранешниот воен разузнавач Горан Софески утринава е пронајден мртов во шумскиот појас во близина на селото Раштани,…

пред: 820 дена Оригинален напис: Meta.mk

Отворил казино во Шутка без лиценца

Единица за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје, поднесе кривична пријава против Б.М.(64) од Скопје, поради постоење на основано сомнение дека сторил…

пред: 820 дена Оригинален напис: Meta.mk

Украдени два пиштола

Непознато лице во средата ограбил куќа на скопската улица „Финска“, сопственост на 33-годишниот С.Б. Крадецот од куќата одзел пиштол марка „танфоглио“, калибар 9мм,…

пред: 821 дена Оригинален напис: Meta.mk

Кумановец олеснат за околу 743.500 денари

Непознато лице вчера ја ограбил куќата на 53-годишниот кумановец З.Ш., соопшти МВР. Крадецот ја прескокнал оградата од куќата и со употреба на сила…

пред: 821 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ограбена обложувалница во Чаир

Непознато лице вчера попладне ја ограбил спортска обложувалница „Бонкапо“ во Скопје на ул.„Џон Кенеди“. Краадецот, заканувајќи се со со огнено оружје од еден…

пред: 822 дена Оригинален напис: Meta.mk

Мотоциклист се бори за живот по сообраќајна несреќа на „Илинденска“

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва околу 20 часот на булеварот „Илинденска“ во која учествувале два автомобили и мотор. Мотоциклистот бил потешко повреден…

пред: 822 дена Оригинален напис: Meta.mk