Хроника

Притворен скопски дилер на дрога

Единицата за недозволена трговија со дрога на скопската полиција поднела кривична пријава против 27-годишниот З.С., кој се товари за продажба на синтетички дроги…

пред: 749 дена Оригинален напис: Meta.mk

Управител на битолска фирма не плаќал придонеси и давал плата на рака

Битолската полиција проднела кривична пријава против 44-годишниот З.Р., управител на фирмата „Колега“, и против правното лице, поради сомневање дека сторил повреда на правата…

пред: 750 дена Оригинален напис: Meta.mk

Уапсени прилепчани барани со потерница

Тројца прилепчани по кои имало распишана потерница за издржување на затворски казни деновиве се уапсени и спроведени во затвор, соопшти МВР. Наредбите за…

пред: 751 дена Оригинален напис: Meta.mk